Stötta forumet!, köp Poolsvampar, perfekta för att rengöra vattenlinjen i poolen, och mycket mer.
0 medlemmar och 1 gäst tittar på detta ämne.
Hejsan!Nu är solfångarna uppe äntligen! Nu är det dags för automatisk styrning till detta, för det skall ju höja verkningsgraden på detta rätt mycket, eller?Vet någon vad det är för skillnad på: http://www.primastar.nu/Manualer/PDF%20Filer/Perauqa_solarautomatik.pdf och: http://www.energimedia.se/pool/ventil.pdfFör den ena heter SC01 och den andra heter SC03.Säkert samma, eller? Förutom att priset skiljer
OK, såg det, men jeg er uansett ikke interessert i tempen på mattan men tempen på vannet i mattan, derfor bruker jeg dykrør Ser også ut til at den må festes på undersiden av mattan da den ikke tåler sol og temperaturer over 60 grader i følge teksten til Enegimedia.
Okey, fattar sådär, men deras givare tror ni den går att montera in i ett dykrör?Vad har ni för styrningar iochmed att dessa är monterade i ett dykrör?Finns det någon som har en bild eller någon länk till detta med givare eller dykrör?