Svårt säga exakt, men ska du ha varmare i rummet än i poolen så behövs inte mycket effekt för att hålla poolen varm.
Om jag får drista mig till en gissning så kanske 3 kW.

Poolen är större än de flesta har, som bevistar detta forum, så det finns nog inte mycket erfarenhet från just det där med inomhus pool i den storleken och effektbehov.
En 4 X 8 meter (32 m2) pool utomhus klarar sig även med halvtaskig isolering med 6 kW, så utifrån det du skriver så gissar jag på hälften, även om poolen är mycket större.
Du borde klara dig med i princip vad som helst som erbjuds, men köp inget billigt skräp - de håller inte alls vad de lovar, och vill du värma året runt är det väldigt viktigt att de klarar av att avfrosta i alla väder vilket väldigt få poolvärmepumpar klarar.
Väldigt få.
Extremt få.
Värmer du med bergvärme eller liknande så är det ju bara väldigt få dagar/år som huset och poolen tillsammans kommer behöva mer effekt än vad bara huset behöver normalt.
Men räkna med kanske runt 3 kW för vattnet, och nåt liknande för rummet i sig.
Toppeffektbehov.
Lite mer om det är i Katterjokk, och lite mindre i Malmö.